logo

הלבנת שיניים לאירועים

רוב הכלות מתכננות בקפידה את החתונה שלהן, ממש עד לפרטי פרטים. חלקן בוחרות להיעזר יועץ חתונות שילווה אותן מרגע תחילת התכנון ועד לאחר האירוע. אחרי הכול מדובר בהמון בחירות כמו: שמלת הכלה, מקום האירוע, עיצוב האווירה בחתונה, עוגת הכלולות, הקייטרינג, הדי.ג׳יי, הצלם וגורמים נוספים שאמורים להפוך את החתונה לאירוע מיוחד ובלתי נשכח.

בימים אלה, טיפולים תקופתיים להלבנת שיניים הופכים גם הם לאחד החלקים החשובים בתהליך ההתארגנות לקראת החתונה.

כחתן וכלה, גם אתם בוודאי רוצים שכל תמונות החתונה שלכם ישקפו חיוך בוהק שחושף שיני פנינים מושלמות. לכן, חלק מההתארגנות שלכם לקראת החתונה, צריכה לקחת בחשבון גם טיפולים, שלפעמים (תלוי במצב השיניים), כרוכים גם בפעולות רציניות יותר לטובת שיקום הפה, כמו ציפוי חרסינה לשיניים פגומות, במקום הלבנת שיניים רגילה.

למרבה המזל, כאשר אתם נעזרים ביועץ חתונות מקצועי, הוא משחרר אתכם מכול המתח, הבלגן וההתרוצצויות הקשורים לארגון החתונה שלכם. מה עוד שהיום אתם יכולים לבחור בשירותי ייעוץ חינמיים, שירותים שלא גובים את הכסף מכם אלא מהספקים, אבל זו כבר לא בעיה שלכם… למעשה, יועץ חתונות אישי משלכם, מאפשר לכם להתמקד אך ורק בעצמכם, בטיפולי יופי, בפינוקים מרגיעים, ובחלומות על ירח הדבש ההולך וקרב. וכל השאר – יהיה באחריותו.

אז אם גם אתם רוצים להאיר את החיוך שלכם לפני שמגיע היום הגדול בחייכם, ולהיות מוכנים לקראת הבזקי המצלמה, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

מהי טכניקת ההלבנה הטובה ביותר?

אינספור חברות משווקות כל מיני תכשירים להלבנת שיניים שניתן לקנות בבית המרקחת ללא מרשם רופא, וטוענות שמלביני השיניים האלה ממש מעולים. רוב המוצרים הללו משתמשים במי חמצן או בתרכובת אחרת שכוללת גם היא חמצן ונקראת peroxide carbamide. תרכובת זו מומלצת להלבנת שיניים עם כתמים שהצטברו על פני שכבת האמייל, השכבה החיצונית של השיניים.

ערכות ההלבנה הפופולריות ביותר בשוק היום הן: רצועות, מגשים וסוגי ג׳ל שונים. כל התכשירים האלה יעילים באותה מידה, ההבדל נעוץ רק ביישום, ברגישות ובעוצמה שלהם.

בכול התכשירים המיועדים להלבנת שיניים, המרכיב הפעיל הוא סוג מסוים של חמצן. מידת הריכוזיות של תכשיר הלבנה מסוים ומשך הזמן שבמהלכו השיניים ייחשפו לתכשיר – הם אלה שיקבעו את רמת ההלבנה, ואת הסבירות להופעת תחושה של רגישות בשיניים.

על פי מחקרים שבדקו נתונים של צרכנים, מוצרים הנמכרים בבתי המרקחת עשויים לסייע בהבהרת כתמים הנגרמים על ידי עישון סיגריות או מזונות עתירי פיגמנטים. יחד עם זאת, רמת היעילות של התכשירים ללא מרשם, היא נמוכה בהשוואה לטיפול המקצועי להלבנת שיניים, שמעניק רופא השיניים.

כאשר אתם מלבינים את השיניים באופן מקצועי אצל רופא השיניים, הוא משתמש במגשים מותאמים אישית, אשר מספקים תוצאה אחידה יותר, כמו גם הגנה על החניכיים. ג׳ל ההלבנה המקצועי מכיל carbamide peroxide, שהוא חומר חזק יותר מהחומר בהלבנה הביתית. משך טיפול ההלבנה ייקבע לפי מספר גורמים, כולל עצמת חומר ההלבנה וחומרת הכתמים.

יש רופאי שיניים שמציעים טיפול הלבנה בלייזר, טיפול שנמשך כחצי שעה. בטיפולים אלה מוחל הג׳ל על השיניים, ולאחר מכן מופעלת קרן לייזר. החומר יישאר על השיניים כמה דקות נוספות לפני הסרתו. לפעמים, יש צורך לחזור שוב על התהליך, עד שתהיו מרוצים מהתוצאות.

מתי לבצע את הלבנת השיניים?

לא משנה באיזה טיפול הלבנה תבחרו, עדיף לתכנן אותו מראש, כך שביום החתונה השיניים שלכם יהיו לבנות במיוחד. אם אתם בוחרים בתכשיר שנקנה בבית המרקחת, תוכלו לראות את התוצאות לאחר כ-14 ימים. אבל, אולי עדיף להתחיל עוד קודם, למקרה שלא תקבלו את התוצאות המקוות כבר לאחר ההלבנה הראשונה.

כשמדובר בהלבנה על ידי רופא השיניים, בדרך כלל די בפגישה אחת, אבל חשוב לבדוק את הנושא עם רופא השיניים כדי להיות בטוחים שטיפול אחד אכן יענה על הצרכים של השיניים שלכם. בדרך כלל עדיף להתחיל בטיפול מספר שבועות לפני החתונה, כך שתוכלו להבטיח שבחתונה השיניים יהיו הכי לבנות שאפשר.

אם אתם חייבים להלבין את השיניים מוקדם יותר, הקפידו להימנע לאחר הטיפול ממזונות וממשקאות מכתימים כמו תה, קפה, קולה ויין אדום, מזונות שעלולים להכתים שוב את השיניים לאחר טיפול ההלבנה.

אם אתם לא יכולים להימנע לחלוטין ממשקאות הגורמים לכתמים, נסו לרסן את השפעתן המזיקה על ידי שתיה באמצעות קשית.